Karanténa aktuálně 11. týden

Informace z KHS (M. Pisáková, DiS):

Karanténa je 14 dní od kontaktu, pokud se neabsolvuje PCR test, v případě podstoupení PCR testu 5.-7. den od kontaktu je možné karanténu ukončit nejdříve 7. den. Pak dále je možné karanténu ukončit negativním PCR testem kterýkoliv jiný den v rozmezí 8.-13. dne od kontaktu. Karanténa se netýká očkovaných (14 dní od ukončeného očkování) a těch, kteří v posledních 180 dnech prodělali Covid19.

Předpokládám, že raději využijete možnosti PCR testu, aby se žáci mohli v případě negativního výsledku vrátit do školy po 7 dnech od posledního kontaktu s nakaženým. Vzhledem k tomu, že také někteří pedagogové mají zdravotní problémy, věnujte zvýšenou pozornost komunikaci přes MS Teams. Učivo bude předáváno i v on-line podobě, ať už v synchronní nebo asynchronní podobě.

4. ročník – Žáci, kteří nevyužili PCR testů k případnému dřívějšímu návratu, přicházejí do školy v úterý 9. listopadu.

6. ročník – Zbývající žáci, kteří nevyužili PCR testů k případnému dřívějšímu návratu, se vrací do školy v pondělí 8. listopadu.

7. B – Žáci měli prodlouženou karanténu. Ti, kteří byli ve škole 26. 10. a nevyužili, resp. nevyužijí PCR testů k případnému dřívějšímu návratu, se vrací do školy ve středu 10. listopadu, zbývající již v pondělí.

8. B - Karanténa se netýká žáků, kteří nebyli 1. 11. 2021 ve škole, resp. mají platné očkování. S negativním PCR testem se žáci mohou vrátit nejdříve od úterka 9. listopadu. Pokud této možnosti nevyužijete, vrací se žák z karantény do školy 16. listopadu.

9. ročník - Karanténa se netýká žáků, kteří nebyli 1. 11. 2021 ve škole, resp. mají platné očkování. S negativním PCR testem se žáci mohou vrátit nejdříve od úterka 9. listopadu. Pokud této možnosti nevyužijete, vrací se žák z karantény do školy 16. listopadu.

Prosíme, komunikujte s třídními učiteli, ať omezíme distanční výuku na minimum. Neposílejte své děti, které musí na test, dříve než za 7 dní od posledního kontaktu s pozitivně testovaným. Děkujeme!