Základní škola a Mateřská škola Dolní Domaslavice

ucime-se-2

Název projektu: Učíme se přírodě při ZŠ Dolní Domaslavice

Registrační číslo: 1190700339

Příjemce podpory: Základní škola a Mateřská škola Dolní Domaslavice, okres Frýdek-Místek, příspěvková organizace

Stručný popis projektu: Předmětem projektu je úprava školního pozemku ZŠ a MŠ Dolní Domaslavice a doplnění o přírodní prvky, které by žákům poskytovaly prostor, ve kterém by mohli vnímat přírodu všemi smysly, kde by získali znalosti na základě vlastní prožité zkušenosti a pozorování. Bude se jednat především o vybudování expozice dřeva a dřevěného dendrofonu, expozice léčivých a aromatických rostlin a bylin, hmyzího hotelu. Pro přemístění výuky z prostor třídy do venkovního prostředí považujeme za nutnost vybudování výukové a klidově zóny – přístřešek z přírodního materiálu, hobití díra. Pro děti z MŠ byly do projektu začleněny také interaktivní prvky. Součástí projektu je také výsadba listnatého stromu. Po úpravách bude zahrada poskytovat žákům i pedagogům zázemí pro praktickou i teoretickou výuku v oblasti EVVO. Pro pedagogy bude provedeno certifikované školení.

Název projektu: Učíme se přírodě při ZŠ Dolní Domaslavice

Registrační číslo: 1190700339

Stručný popis projektu:  Předmětem projektu je úprava školního pozemku ZŠ a MŠ Dolní Domaslavice a doplnění o přírodní prvky, které by žákům poskytovaly prostor, ve kterém by mohli vnímat přírodu všemi smysly, kde by získali znalosti na základě vlastní prožité zkušenosti a pozorování. Bude se jednat především o vybudování expozice dřeva a dřevěného dendrofonu, expozice léčivých a aromatických rostlin a bylin, hmyzího hotelu. Pro přemístění výuky z prostor třídy do venkovního prostředí považujeme za nutnost vybudování výukové a klidově zóny – přístřešek z přírodního materiálu, hobití díra. Pro děti z MŠ byly do projektu začleněny také interaktivní prvky. Součástí projektu je také výsadba listnatého stromu. Po úpravách bude zahrada poskytovat žákům i pedagogům zázemí pro praktickou i teoretickou výuku v oblasti EVVO. Pro pedagogy bude provedeno certifikované školení.

Únor bílý - pole sílí.

Mírný a jasný únor je zlým znamením pro jaro.

Svátek a výročí

Svátek má Horymír